SBN Sigorta'dan açılım

SBN Sigorta , üretim kanallarına uygun yeni ürünler ile büyümesini sürdürüyor.

SBN Sigorta Genel Müdürü Recep Duray, "Teknolojik, ekonomik ve kültürel gelişmelerin getirisi olarak ilk aşamada bireysel sigortaların hızlı bir gelişim sürecine girdiğini görüyoruz. Bu gelişmeler sonucunda dağıtım kanallarının çeşitlenmesine paralel olarak  mevcut branşlardaki ürünlerin limit ve kapsam açısından zenginleştiğini görmekteyiz.  Bunun yanı sıra geniş kapsamlı ürünlerin yanında, ihtiyaca uygun, basit ve anlaşılır ürünlerle portföy zenginliğimizi  arttırmayı amaçlıyoruz. 2014 yılında da yeni sigorta ürünleriyle müşterilerimizin ‘’doğru seçimler’’ de bulunmasına destek olmayı amaçlıyoruz. ‘’ dedi.

Sektörde sıra dışı ve tercih edilen sigorta şirketlerinden biri olmak ve SBN Sigorta’nın yüksek hizmet kalitesi ile anılan bir marka olmasını sağlamak için, hedefleri  doğrultusunda emin adımlarla ilerlediklerini kaydeden Duray, ‘’Hedeflerimizin daha da ileriye taşınması adına,  2014 yılı bizler için  önemli bir yıl. Bunun için müşterilerimizin gelişen ve farklılaşan ihtiyaçlarına uygun teminatlar sunuyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını en doğru şekilde anlayabilmenin yolunun onları segmentlere ayırmaktan geçtiği bilinciyle, segmente edilmiş ürünlerle avantaj yaratmayı son derece önemsiyoruz’’ diyerek sözlerini sürdürdü.

Bu çerçevede, Şekerbank şubelerinde satışa sunulan  KOBİ ve esnaflar için kapsamlı teminatlar içeren yapısı ile ‘’ Aktif Paket Sigortası’’nın, bir işletme için gerekli olan tüm teminatlara ek olarak,  işverenin çalışanlarına ve 3. şahıslara karşı sorumluluğunu da  teminat altına aldığını söyleyen Duray ,sadece işletmeler için değil farklı kesimler için de özel ürünler hazırladıklarını söyledi.  Şekerbank şubelerine maaşlarını transfer eden emeklilere hediye edilen "Emekli Destek Paketi’’ nin  geniş teminat yapısı ile dikkat çektiğini ,ferdi kaza , acil sağlık gibi detaylı teminatlar içerdiğini anlatan Duray ;’’  geniş teminat içeriği yanında , ATM Hırsızlık teminatı ile ; emeklilerimizin kendisine ait Şekerbank banka kartı veya kredi kartıyla, yurtiçi banka ATM’lerinden para çektikten sonra ATM’nin çevresinde  gasp veya hırsızlığa uğraması sonucunda  oluşabilecek finansal zararları karşılıyoruz. Burada amaç , nakit paranın çalınmasına karşı, emeklilerimize teminat sağlayabilmek" dedi.

Asistans teminatları ile desteklenen bu ürünlerinin , emeklilerin  gündelik yaşamlarında karşılaşabilecekleri sıkıntıları bertaraf etmeyi amaçladıklarını belirten Duray , konutta  tıbbı yardım desteğinden , ambulans ve doktor gönderimine, tesisat problemlerinden , çilingir hizmetine kadar pek çok hizmetin  ürün kapsamında olduğunu söyledi.

SBN Sigorta olarak 2012’de başlayan yeni dönemin , gelişme etabının 2014’te devam ettiğini söyleyen Duray, "Her müşteri grubuna yönelik olarak geliştirdiğimiz yeni ürünlerimiz müşteri ihtiyaçlarını karşılarken, satış kanallarımızın  ürün seçeneklerini artırdığımız için onlara da yeni fırsatlar yaratıyoruz. 2014’te genişlemiş ürün yelpazemiz, doğru fiyat yapısı ve doğru kurgulanmış hizmet stratejisi ile, SBN Sigorta’nın yıldızı yükselmeye devam edecektir; dedi.