SBN Sigorta'dan kar açıklamaya devam

SBN Sigorta Genel Müdürü Recep Duray, “Uyguladığımız stratejinin olumlu sonuçlarını alıyoruz” dedi.

SBN Sigorta, 2013 yılının üçüncü çeyreğinde de kar açıklamaya devam etti. Böylece her üç çeyrekte de kar açıklayan ve karını yükselten nadir Şirketlerden biri oldu.

2012 yılı başından itibaren yeni bir kadro ve anlayış ile SBN Sigortada “yeniden yapılandırma” çalışmalarını başlattıklarını belirten Genel Müdür Recep Duray , uyguladıkları stratejilerin olumlu sonuçlarını her geçen gün artarak gördüklerini belirtti.

Dengeli ve karlı portföy yapısı, doğru risk seçimi, etkili hasar kontrolü ve verimlilik esaslı stratejileri sayesinde yılın üçüncü çeyreğinde de portföy dağılımı açısından istedikleri sonuca ulaştıklarını belirterek, sağlıklı, sürdürülebilir ve sonuçları öngörülebilir büyümeyi gerçekleştirme hedefinde olduklarının altını çizen Duray, ‘‘Şirketimiz üç çeyrektir üst üste kar açıklıyor. Sigortacılık teknik kârı sonucunda oluşan bu performans, ekibimizin doğru risk seçimi ve fiyatlandırma yapmasının da bir sonucudur” dedi.

DOĞRU RİSK SEÇİMİ VE FİYATLAMA POLİTİKASI

Yeniden yapılandırma öncesinde oto ve özellikle trafik ağırlıklı çalışan şirketi, 2012 yıl sonunda % 82 oto dışı üretim yapan bir şirket haline getirdiklerini söyleyen Duray “ 2013 yılında da aynı performansı sürdürdük. Üçüncü çeyrek sonuçlarına baktığımızda üretimimizin % 75’ine yakın bir kısmının yine oto dışı branşlardan geldiğini görüyoruz. Doğru risk seçimi ve fiyatlama politikamız sayesinde, oto branşında da yazım yılı bazında karlı olduğumuzu hesaplıyoruz “ diyerek sözlerini sürdürdü.

SBN Sigorta’nın sermayedarının gücü ve dağıtım kanalı avantajını , uygun acente ve broker yapısı ile birleştirerek , gelecek yıllara güvenle bakan bir yapıya kavuştuğunu belirten Duray, ‘’Doğru alanda büyüme stratejimiz çerçevesinde kendimize büyüme alanları olarak belirlediğimiz yangın, mühendislik, DASK, TARSİM ve ferdi kaza alanlarında çarpıcı büyüme rakamlarına ulaştık. 2013 yılında bu stratejimizi sürdürerek üçüncü çeyrek sonunda da 2,7 milyon TL bir kar açıkladık. Yolumuza aynı kararlılıkla devam etmekteyiz” diye konuştu.

HASAR ÖDEMEDE HIZLILIK

Recep Duray finansal sonuçları değerlendirirken, yükselen performansını yılın üçüncü çeyreğinde de devam ettiren SBN Sigorta’nın, prim üretimini artırırken bir yandan da karlı branşların portföydeki payını artırdıklarını ifade ederek, branş bazında geliştirdikleri verimlilik uygulamalarının sonuçlarını almaya bu çeyrekte de devam ettiklerini söyledi.

’’ Hasar birimimizin yeniden yapılandırılması sonucu sektörün en hızlı hasar ödeyen Şirketlerinden biri haline geldik ve müşteri şikayetlerini sona erdirdik‘’diyen SBN Sigorta Genel Müdürü Duray, bunun olumlu sonuçlarını almaktan son derece memnun olduğunu ifade eti. Duray, 2014 yılında da Türk tüketicisi ile yeni ürünleri buluşturacaklarını belirtti.

Duray sözlerine, ‘’ Bu sonuçların oluşmasında bizler ile yakın işbirliği içerisinde olan, Şekerbank Ailesi başta olmak üzere, yeni stratejilerimizi anlayan, benimseyen ve birlikte yol almayı kabul eden çok değerli acentelerimize de teşekkür ediyorum" diyerek son verdi.